Výstavy

Markéta Filipová / Cesta do středu země začíná na Hawaji

ČERVEN – SRPEN 2019

Markéta Filipová *1990
Vystudovala Malbu III. na Fakultě výtvarných umění v Brně. V rámci studia na FaVU absolvovala zahraniční stáže v Německu – Faculty of Media, Bauhaus Universität, Weimar a Španělsku Facultad de Bellas Artes, Universidad de Castilla-La Mancha, Cuenca.

Její práce mohl divák naposledy shlédnout například na výstavě ECHO – výběr ze sbírky Fait Gallery, 2019, či v Praze v galerii Mimochodem, na výstavě Monzun, 2018. Z autorských realizací můžeme zmínit výstavy v galerii Alternativa v Jihlavě, Na dveře galerie Brno, Galerii Mladých, SOLO OFF SPACE či galerii TIC.

V současnosti je tvorba Filipové nejvíce spojována se skupinou Comunite Fresca, která se zaměřuje na velkoformátové malby – fresky v interiérech a exteriérech. Společně s Marií Štindlovou a Danou Balážovou se Markéta Filipová dostala do letošního finále Ceny Jindřicha Chalupeckého.

Vernisáž proběhne 17.6. 2019 v 18:00
Kurátoři: Šimon Kříž & Anna Königová

Abs-Trahere / možnost a schopnost

ÚNOR / BŘEZEN 2019
Ještě jste neviděli plakáty autorů z Open art studia, které jsou k vidění po Brně v rámci spolupráce studia s divadelní scénou? Napravte to, protože vypadají senzačně!
V EŘE vám představíme širší tvorbu autorů studia, kteří jsou velmi zdatnými výtvarníky a ilustrátory

oficiální web: http://openartstudio.cz/

Vernisáž proběhne: 18. 2. 2019   17:00
Kurátoři: Šimon Kříž a Anna Königová

Miloš Kříž / 1958 – 2017

PROSINEC  2018 / LEDEN 2019
Miloš Kříž patřil mezi významné brněnské výtvarníky a pedagogy, neboť svou pedagogickou činností a tvorbou ovlivnil nespočet mladých začínajících výtvarníků jako vedoucí výtvarného oddělení na ZUŠ Františka Jílka. Výstava představuje průřez jeho celoživotním dílem, které zahrnuje cykly z let 80. a 90. včetně jeho posledních prací a přináší poctu k autorovým nedožitým 60-nám.

Vernisáž proběhne: 18. 12. 2018  18:00
Kurátoři: Šimon Kříž a Anna Königová

Petr Ferebauer / Intuitivní exprese

ŘÍJEN / PROSINEC 2018
Výstava představuje soubor expresivních maleb brněnského malíře Petra Ferebauera. Intuitivní exprese je soubor, kterému dominuje jasná symbolika, určitá lyričnost a zároveň v něm můžeme spatřit různé autorovy životní zkušenosti a události, ke kterým se jednotlivé malby vážou.

Vernisáž proběhne: 30. 10. 2018  18:00
Promluví básník Pavel Šuhájek

Kurátoři: Šimon Kříž a Anna Königová

Hynek Skoták / ONA

ČERVEN / ČERVENEC 2018
Výstava představí autorský cyklus kreseb s názvem „ONA“ autora Hynka Skotáka, který je znám u diváků spíše pro svou sochařskou tvorbu ve spojení s Terezou Holou. Tímto cyklem nám odkrývá část své dosud nepublikované tvorby, která diváka přivádí do lehce erotické zóny s prvky humoru známého pro „lechtivé časopisy“ minulé dekády.

Vernisáž proběhne: 12. 6. 2018  18:00
Kurátoři: Šimon Kříž a Anna Königová

 

Max Tref / Kult

KVĚTEN / ČERVEN 2018
Jídlo / ženy / umění východu / zrcadlení…témata která prostupují tvorbu běloruského autora Maxe Trefa v návaznosti na jeho předložený cyklus velkoformátových maleb, objektů a asambláží s názvem KULT. Autor studuje na KVV PdF MU a Ostravskou univerzitu. Na svých studijních cestách navštívil Čínu a Taiwan, které silně ovlivnily jeho tvorbu a zároveň podnítily k dalším cestám na východ. Max Tref vystavuje u nás i v zahraničí, včetně rodného Běloruska.

Vernisáž proběhne: 17. 5. 2018  18:00
Kurátoři: Šimon Kříž a Anna Königová

Ester Hotová / CH2O

DUBEN / KVĚTEN 2018
Výstava představí cyklus velkoformátových maleb a ilustrací ze souboru Cyklomat, který diváka přenáší do zakonzervovaných myšlenek autorky.
Ester Hotová studuje Vizuální tvorbu / Výtvarnou výchovu na PdF MU Brno
Vernisáž proběhne: 17. 4.   18:00
kurátoři: Šimon Kříž a Anna Königová
kurátorský text

Zpráva od autorky k prodejním dílům:
„Ještě jednou děkuji všem, co zakoupili obraz ze série Cyklomat. Částka, konkrétně 5000 kč byla poslána obětem válečného konfliktu v rámci sbírky Člověka v tísni SOS Sýrie, Irák. Jen podotýkám, že je stále možnost koupit obrazy z této série, peníze budou opět poskytnuty na podporu obětí této táhnoucí se vojenské přehlídky velmocí.“

ZUŠ Jílka Brno / Výtvarno je když…

BŘEZEN / DUBEN 2018
Výstava vybraných prací žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy F. Jílka Brno
Vernisáž proběhne: 20. 3.   17:00
Kurátoři: Šimon Kříž a Anna Königová